ARNO Saaremaa haridusteenuste haldamise süsteem
Teksti suurus
Reavahe suurus
Kontrastsus
Tühista
Taasta vaikimisi seaded
2023/24
2024/25
Avaleht

Hea külastaja!

1. klassi vastuvõtu taotlusi saab esitada alates 15. märtsist 2024.

Oled jõudnud Saaremaa valla haridusteenuste haldamise süsteemi. Siit on leitav üldinfo Saaremaa valla lasteaedade kohta ja saab taotleda kohta Saaremaa valla munitsipaallasteaeda.
TAOTLUSE ESITAMISEKS logige lehele sisse üleval paremal nurgas SISENE vajutades ja valige MINU LAPSED. Seejärel leiate oma lapse andmed ja võimalikud taotlused.

Koolikoha taotlemine
Saaremaa vallas on lapsele kooli valik vaba ehk kooli ei määrata eelnevalt elukoha järgi.
Taotluste vastuvõtt 1. klassi astumiseks saab esitada 15. märtsist kuni 31. märtsisni.  ARNO keskkonnas tuleb kõigepealt esitada taotlus kooli määramiseks (koolimineku taotlus). Kindlasti jälgida, et taotlus oleks esitatud 2024/2025 õppeaasta alt. Aprillikuu jooksul toimub elukohajärgse kooli määramine. Kui lapsevanem on saanud teate, et lapsele on määratud kool, siis järgmise sammuna tuleb koolikoha KINNITAMISEKS esitada „Põhikooli vastuvõtu taotlus“. Kui lapsevanem soovib määratud kooli muuta, tuleb esitada vastuvõtu taotluse asemel koolivahetuse taotlus.

Kui laps ei ole veel koolikohuslane, aga soovite last varem kooli panna, palume ühendust võtta haridusosakonnaga, et taotlusvorm Teile avatuks teha.

Uuesti avatakse koolikohtade taotlemine esimese klassi lastele 1. aprillist.

2.-9. klassi astumiseks saab "Põhikooli vastuvõtu taotlust" esitada alates 1. aprillist
Lisainfo: 452 5067 ja 452 5064

Koolikoha taotleminel erakooli Luce Kool tuleb avaldus esitada otse koolile, link kooli kodulehele Luce Kool.

Ranitsatoetuse taotlemine
Saaremaa vald maksab esmakordselt meie vallas asuvasse kooli mineva lapse perele, kelle elukoht on registreeritud Saaremaa vallas, ranitsatoetust 200 eurot koolimineva lapse kohta. Ranitsatoetused makstakse välja septembris, pärast seda, kui koolid on laste õppima asumise andmed riiklikus haridusandmete registris kinnitanud. 
2024. a ranitsatoetused makstakse välja 29. septembril 2024. a.

Lasteaiakoha taotlemine
2024/2025 õppeaastaks tuleb taotlus esitada 15. aprilliks 2024. Pakkumised saadetakse välja mai lõpuksEdaspidine täiendav vastuvõtt toimub ainult vabade kohtade olemasolul!
Igal lasteaial on kinnitatud oma teeninduspiirkond ning esmajärjekorras võetakse lasteaeda just selle piirkonna lapsed. Vabade kohtade olemasolul võetakse lapsi ka väljastpoolt teeninduspiirkonda. Lasteaiad hakkavad uusi lapsi rühmadesse vastu võtma septembris, võimalusel ka augustis.


Täiendav info: arno@saaremaavald.ee


PIKSEL